Get Empowered: Вікно перегляду та метод обробки | Порада #30

866

Порада #30: Розрахунок співвідношення сигналу до шуму (Частина 3)

З поверненням до Get Empowered! На минулому тижні в блозі, присвяченому програмному забезпеченню Empower, ми дізналися про другий шлях розрахунку співвідношення сигналу до шуму (частина 2). У цій статті розглянемо третій варіант.

Якщо ви працюєте у фармацевтичній компанії, то слідуєте методикам фармакопеї. Існує два методи у програмного забезпечення Empower, з допомогою яких ви можете розрахувати співвідношення сигнал/шум (S/N), дотримуючись правил фармакопеї. У цій статті я розкажу, як розрахувати шум з холостої інжекції.

Крок 1

Додайте необроблені дані (Канали, Інжекції чи Набір зразків) у вікно перегляду (Review) та відкрийте метод обробки (processing method). Натисніть на параметри методу (Processing Parameters) (Рисунок 1).

Крок 2

Натисніть на таблицю Придатності (Suitability) та перевірте вкладку, на якій написано Calculate Suitability Results. Введіть “мертвий час” (Void Volume Time); оцінка правильна (Рисунок 2).

Крок 3

Оберіть «Розрахунок за USP» (Calculate USP) (Фармакопея США), EP (Європейська фармакопея), та JP (Японська фармакопея) S/N (Рисунок 3).

Крок 4

Оберіть “Використовувати шум, зосереджений в області піку, при холостій інжекції» (“Use noise centered on peak region in blank injection”) (Рисунок 4). Empower розраховує шум від-піку-до-піку з очікуваного часу утримання для піку(ів) на холостій інжекції. Помножувачі половинної висоти встановлюють вікно часу, яке Empower використовує для розрахунків шуму при холостій інжекції. Наприклад, Empower розраховує ширину половини висоти піку та помножує її на значення в полі помножувача половинної висоти. Якщо ширина піку на 15 секунді на половині висоти, а помножувач 5, тоді вікно становило б 75 секунд. І це працює для кожного піку.

Крок 5

Збережіть всі зміни у методі обробки (Processing Method) та поверніться до вікна проекту (Project) (Рисунок 5).

Крок 6

Тепер нам потрібно ідентифікувати холосту інжекцію в наборі зразків (Sample Set). У відповідній таблиці натисніть правою кнопкою мишки на таблиці (Sample Set) та оберіть «Змінити зразок» (Alter Sample) (Рисунок 6).

Крок 7

Натисніть правою кнопкою мишки на таблиці та виберіть «Властивості таблиці» (Table Properties) (Рисунок 7).

Крок 8

В таблиці стовпців (Columns tab) знайдіть рядок «Blank» та зніміть позначку, потім натисніть OK (Рисунок 8).

Крок 9

Тепер, коли стовпець Blank доданий до таблиці, перевірте наявність результатів з холостої інжекції (Рисунок 9).

Крок 10

Збережіть всі зміни та вийдіть з режиму «Змінити зразок» (Alter Sample) (Рисунок 10).

Крок 11

Обробіть дані (Рисунок 11).

Крок 12

Перегляньте результати (Result Set) або окремий результат (Result) у вікні Перегляду (Review) (Рисунок 12).

Крок 13

Стовпці USP S/N, EP S/N, та JP S/N за умовчанням сховані. Отже, давайте додамо їх до таблиці піків. Натисніть правою кнопкою мишки на таблиці піків та виберіть «Властивості таблиці» (Table Properties) (Рисунок 13).

Крок 14

У списку стовпців знайдіть USP S/N та зніміть позначку, що дозволить бачити цей стовпчик в таблиці (Рисунок 14). Натисніть OK.

Крок 15

Співвідношення сигнал/шум згідно USP відображається для кожного інтегрованого піку (Рисунок 15).

Крок 16

Для того, щоб зберегти стопчик S/N видимим і надалі в таблиці піків, оберіть «Зберегти вибір» (Save Preferences) з меню «Файл» (File) (Рисунок 16).

Все просто!

Останні примітки:

  1. У вас повинна бути опція “Придатність системи” (System suitability), і вона має бути включена при роботі.

  2. Дана схема діє однаково для QuickStart та Pro Interfaces.

Наступного тижня в блозі Empower, статті #31: Розрахунок співвідношення сигнал/шум (частина 4)

Інші ресурси: