Порада #26: Калібрування внутрішнього стандарту Cross Channel та його кількісне визначення

671

В пораді минулого тижня для програмного забезпечення Empower (CDS) ми розглянули як виконати калібрування внутрішнього стандарту та кількісне визначення. Ця порада стосується способів міжканального (cross-channel) калібрування та кількісного визначення внутрішнього стандарту.

Поїхали!

Тепер, коли ми розуміємо, як кількісно визначити внутрішній стандарт, давайте вивчимо випадок, коли пік внутрішнього стандарту знаходиться в каналі даних, відмінному від каналу з піками, які ми намагаємося оцінити. Це може бути у випадку використання фотодіодного детектора (PDA) або мас-детектора (MS). Звучить як нудна робота, але це легше, ніж ви думаємо! (Ці дані були зібрані за допомогою мас-детектора ACQUITY QDa, а канали інтересу – QDa1, QDa2 та QDa3.)

Крок 1

Введіть необроблені дані (Injections або Sample Set) у Review та відкрийте метод обробки. Клацніть інструмент Метод обробки (Processing Method) (рис. 1).

Рисунок 1
Рисунок 1

Крок 2

Перейдіть на вкладку Components та прокрутіть праворуч, щоб побачити поле Канал (Channel). Клацніть у полі Channel для кожного компонента та виберіть Channel (рис. 2).

Рисунок 2
Рисунок 2

Крок 3

Прокрутіть праворуч, щоб побачити поле Internal Std. Клацніть у полі Internal Std для піків, які будуть відкалібровані / кількісно визначені за допомогою внутрішнього стандарту, та виберіть внутрішній стандарт зі списку (рис. 3). Збережіть всі зміни в способі обробки (Processing Method) та вийдіть з огляду.

Рисунок 3
Рисунок 3

Крок 4

У вікні проекту правою кнопкою миші клацніть на ін’єкції та виберіть Alter Sample (рис. 4).

Рисунок 4
Рисунок 4

Крок 5

Введіть Sample Weights та Dilutions для ваших зразків, а потім натисніть інструмент «Сума» (Amount), щоб ввести суми для стандартів (рис. 5).

Рисунок 5
Рисунок 5

Крок 6

У Редакторі компонентів (Component Editor) імена компонентів повинні відповідати іменам, які ви ввели у спосіб обробки (processing method). Клацніть інструмент «Copy from Process Method» (рис. 6).

Рисунок 6
Рисунок 6

Крок 7

Виділіть метод обробки (Processing Method) та натисніть кнопку Open, яка копіює назви компонентів з методу обробки в редактор компонентів (рис. 7).

Рисунок 7
Рисунок 7

Крок 8

Виберіть STANDARDS & UNKNOWNS зі списку SampleSet Type. Введіть кількість внутрішнього стандарту для всіх стандартів та зразків. Потім введіть у стандарті суми для інших компонентів (рис. 8). Клацніть ОК у Редакторі компонентів (Component Editor), збережіть усі зміни, внесені в Alter Sample, та вийдіть із Alter Sample.

Рисунок 8
Рисунок 8

Крок 9

Повернувшись у вікно проекту, клацніть правою кнопкою миші на Injections та оберіть Process. Виберіть Набір методів (Method Set) та натисніть кнопку ОК (рис. 9).

Рисунок 9
Рисунок 9

Оскільки ми зібрали кілька каналів за ін’єкцію, ми обробимо набір методів, який визначає канали та методи їх обробки (рис. 10).

Рисунок 10
Рисунок 10

Крок 10

Перейдіть на вкладку Result, клацніть правою кнопкою миші результати та виберіть Review (рис. 11).

Рисунок 11
Рисунок 11

Крок 11

Виберіть один із результатів вибірки та відзначте, що в полі Amount відображається розраховане значення для складової, що цікавить. Це значення вже виправлено для ваги зразка (Sample Weight) та розведення (Dilution), тому це остаточна сума. Клацніть на вкладці 2D Channels в лівому нижньому куті (рис. 12).

Рисунок 12
Рисунок 12

Крок 12

Ми бачимо безліч каналів зібраних даних та пов’язані з ними підканали, що входять до складу даних. Виділіть наступний канал за допомогою позначки у полі Видиме (Visible) (рис. 13).

Рисунок 13
Рисунок 13

Крок 13

Клацніть на вкладку Peaks, щоб переглянути кількісні результати (рис. 14).

Рисунок 14
Рисунок 14

Крок 14

Повторіть кроки 12 та 13, щоб переглянути результати для наступного каналу (рис. 15).

Рисунок 15
Рисунок 15

Крок 15

Клацніть інструмент Калібрувальна крива (Calibration Curve). У списку компонентів (Component list) виберіть компонент інтересу. Вісь “y” калібрувальної кривої – це відношення площі (Area Ratio). Поле відгуку в таблиці відображає відношення площі піків компонента до внутрішньої стандартної площі піків для стандартів калібрування (рис. 16).

Рисунок 16
Рисунок 16

Це досить просто!

Заключні моменти:

  1. Ми збираємо кілька каналів даних на одну ін’єкцію; тому при створенні способу обробки легше працювати з ін’єкціями.
  2. Працюючи в Review, рекомендую додати ім’я зразка (Sample Name) та канал до легенди, щоб, клацаючи по каналах даних, можна було легко побачити, що це таке.
  3. Цю процедуру можна дотримуватися як для інтерфейсів QuickStart, так і для Pro.

Наступного тижня в Пораді #27: Використання придатності системи для позначення невдалих результатів.

Більше ресурсів:

  • Хочете дізнатися більше? Ознайомтеся з нашими навчальними курсами та електронним навчанням
  • Дивіться всі наші поради щодо використання програмного забезпечення Empower CDS
  • Коментарі? Приєднайтесь до #EmpowerTips або @WatersCorp у Twitter.
  • Надішліть огляд Empower 3 за допомогою Select Science.