Порада #25: Калібрування внутрішнього стандарту та його кількісний аналіз

940

В пораді минулого тижня для програмного забезпечення Empower (CDS) ми розглянули як додати хімічні структури до піків у Review, або у Report Method. Ця порада стосується способів калібрування та кількісного визначення внутрішнього стандарту.

Давайте розпочнемо.

Визначення кількості внутрішнього стандарту зазвичай використовується для розрахування витрат під час підготовки зразка, особливо при роботі зі складними матрицями. Ця методика вимагає додавання внутрішнього стандарту як до калібрувальних стандартів, так і до зразків, часто разів за однакову кількість.

Крива калібрування для методів внутрішнього стандарту побудує графік коефіцієнта відгуку стандартного компонента до внутрішнього стандарту, який перевищує величину внутрішнього стандарту проти кількості стандартного компонента (рис. 1). Це може здатися складним – однак це легко зробити в програмі Empower.

Рисунок 1 Рисунок 1

Крок 1

Введіть необроблені дані (канал, ін’єкції чи вибірка; Channel, Injection, or Sample Set) в Review та відкрийте метод обробки. Клацніть інструмент Метод обробки (Processing Method) (рис. 2).

Рисунок 2 Рисунок 2

Крок 2

Перейдіть на вкладку «Компоненти» та прокрутіть праворуч, щоб побачити поле «Внутрішній стандарт» (Internal Std). Натисніть на піку у полі Internal Std, який буде відкалібрований / кількісно використаний за допомогою внутрішнього стандарту та виберіть внутрішній стандарт зі списку (рис. 3). Збережіть всі зміни в способі обробки (Processing Method) та вийдіть з Review.

Рисунок 3 Рисунок 3

Крок 3

У вікні проекту натисніть на вкладку “Набір зразків” (Sample Sets), клацніть правою кнопкою миші на набір зразків і виберіть “Змінити вибірку” Alter Sample (рис. 4).

Рисунок 4 Рисунок 4

Крок 4

Введіть Sample Weights (вага зразка) та Dilutions (розведення) для ваших зразків, а потім натисніть інструмент «Кількість» (Amount), щоб ввести кількість для стандартів (рис. 5).

Рисунок 5 Рисунок 5

Крок 5

У Редакторі компонентів (Component Editor) імена компонентів повинні відповідати іменам, які ви ввели у спосіб обробки (processing method). Клацніть інструмент «Копіювати з методу обробки» (Copy from Process Method) (рис. 6).

Рисунок 6 Рисунок 6

Крок 6

Виділіть метод обробки та натисніть кнопку “Відкрити”, яка копіює назви компонентів з методу обробки в редактор компонентів (рис. 7).

Рисунок 7 Рисунок 7

Крок 7

Виберіть STANDARDS & UNKNOWNS зі списку SampleSet. Якщо ви введете однакову кількість внутрішнього стандарту у всі стандарти та зразки, введіть 1 для внутрішнього стандарту. Потім введіть кількість для інших компонентів (рис. 8).

Якщо ви зміните кількість внутрішнього стандарту в стандартах або зразках, введіть ці значення відповідно. Клацніть ОК у Редакторі компонентів, збережіть усі зміни, внесені в Alter Sample, та вийдіть із Alter Sample.

Рисунок 8 Рисунок 8

Крок 8

Повернувшись у вікно проекту, клацніть правою кнопкою миші на Набір зразків (Sample Set) та оберіть Process. Виберіть Набір методів (Method Set) чи метод обробки (Processing Method) та натисніть кнопку ОК (рис. 9).

Рисунок 9 Рисунок 9

Крок 9

Перейдіть на вкладку “Набори результатів” (Result Sets), клацніть правою кнопкою миші на Result Set і виберіть Review (рис. 10).

Рисунок 10 Рисунок 10

Крок 10

Виберіть один з результатів вибірки з випадаючого списку зліва та відзначте, що в полі Amount відображається 1 для внутрішнього стандарту та обчислене значення для складової, що цікавить. Це значення вже виправлено для ваги зразка та розведення, тому це остаточна кількість. Клацніть інструмент Калібрувальна крива (Calibration Curve) (рис. 11).

Рисунок 11 Рисунок 11

Крок 11

У списку компонентів виберіть той, який цікавить. Вісь y калібрувальної кривої – це коефіцієнт площі (Area Ratio), а поле відгук (Response) в таблиці відображає відношення площі піку компонента до внутрішньої стандартної площі піків для стандартів калібрування (рис. 12).

Рисунок 12 Рисунок 12

Заключна примітка:

  • Цю процедуру підходить як для інтерфейсу QuickStart, так і для Pro.

Наступного тижня в Пораді #26: Калібрування внутрішнього стандарту Cross Channel та його кількісне визначення

Більше ресурсів:

  • Хочете дізнатися більше? Ознайомтеся з нашими навчальними курсами та електронним навчанням Empower
  • Дивіться всі наші поради щодо використання програмного забезпечення Empower CDS