Одинадцятий міжнародний регіональний з’їзд спільноти неонатального скринінгу в Братиславі, Словаччина; Короткий огляд

682

Стаття написана Heather Brown від 30 жовтня 2018

Занепокоєння навколо скринінгу новонароджених: Достовірність результатів

Про запуск системи скринінгу RenataDx оголосили за кілька днів до відкриття 11-го міжнародного регіонального з’їзду спільноти неонатального скринінгу в Братиславі, Словаччина.

Спільнота, яка займається скринінгом, з ентузіазмом прийняла новину щодо появи системи RenataDX для високопродуктивного аналізу сухих плям крові у новонароджених. Цікаво те, що обрана тема для зустрічі «Надійність результатів скринінгу» показує зацікавленість вчених у цією методикою.
1

У вступній промові до конгресу голова місцевої організаційної комісії Марія Кнапкова наголосила на тому, що достовірність та надійність результатів важлива на всіх етапах процесу скринінгу:

  • Достовірність в аналітиці – чи виконана методика у потрібному порядку?
  • Достовірність у клінічному аналізі – чи виявлені всі уражені новонароджені?
  • Економічність – чи вартий скринінг засобів, які на нього витрачають?

Будучи виробником медичних приладів для діагностики in vitro, обов’язок компанії Waters, як і інших виробників, перейматися цими проблемами, розробляючи нову технологію. Давайте розробимо прилади, що відповідатимуть потребам вчених-медиків, які аналізують сухі плями крові. Давайте забезпечимо необхідний вибір інструментів і техніки, щоб лабораторії могли запропонувати не тільки потоково-інжекційний аналіз, а й UPLC розділення, що дає кращу якість, і вартує вкладених грошей. Давайте переконаємося, що наша команда Waters у даній сфері має необхідні знання та навики, щоб зрозуміти потреби таких вчених. Давайте переконаємося, що вони можуть не тільки допомагати лабораторіям обирати підходящу платформу компанії Waters, але також і гарантувати, що кожна деталь знаходиться на своєму місці і забезпечує правильне функціонування всієї системи. Таким чином кожна лабораторія отримуватиме максимум результату за вкладені інвестиції.

“Robust” (з англ. «жвавий», «стійкий» та ін.) – це слово ви знайдете у більшості рекламних матеріалів різних виробників. Як вчений, який  працює у комерційному середовищі, я відчуваю, що моїм обов’язком є застосувати це слово у трохи іншому контексті. Будучи частиною команди, що створює і виробляє медичні прилади для IVD діагностики, я не буду «перескакувати» через жваві наукові дискусії про теперішнє і майбутнє використання мас-спектрометрії у клінічних дослідженнях.

Оскільки мас-спектрометрія розвивається у напрямку аналітичної специфічності і чутливості, то враховуючи нормалізацію практик, вона може сприяти вдосконаленню аналітичних практик. Однак, праця Rachel Carling та Marelle Bouva показує, що незважаючи на зусилля по гармонізації аспектів розширеного скринінгу новонароджених, міжлабораторні варіації залишаються проблемою для деяких.

Щоб не уникати жвавих наукових дискусій, я проводитиму вебінар 13-го грудня, де будуть обговорюватися причини варіацій у тандемі: потоково-інжекційний аналіз та мас-спектрометрія. Вебінар закінчиться дискусією, де кожен зможе задати питання та отримати відповідь.

Ті, хто мав змогу переглянути наукові постери у новітній електронній галереї ISNS, побачили, що представлений не тільки пост Drs. Carling та Bouva з виступу, але також багато інших робіт з багатьох інших лабораторій, що використовують продукцію компанії Waters для щоденних аналізів.

Можливо, Ви бачили назви ACQUITY UPLC, Xevo TQD та ACQUITY TQD, і навіть
Xevo TQ-S. Система скринінгу RenataDX є нащадком серій приладів ACQUITY UPLC та Xevo. Цілком імовірно, що наступного року на міжнародному регіональному з’їзді спільноти неонатального скринінгу у Ганчджоу, Китай, ми побачимо більше, ніж просто назву RenataDX Screening System. Це буде не лише місце на виставці, а й також змістовні наукові плакати та почуємо усні доповіді.