Get Empowered: Вікно перегляду та метод обробки | Стаття #28

764

Стаття написана Нілом Ландером від 2 серпня, 2017 року

Стаття #28: Розрахунок співвідношення сигнал/шум

В останній статті блогу, присвяченому програмному забезпеченню Empower, ми дізналися, як використати функцію визначення придатності системи для позначення хибних результатів. Наступні кілька випусків ми будемо вивчати визначення співвідношення сигналу до шуму.

Кожен визначає дане співвідношення по-різному, і Empower також може розрахувати S/N різними методами. Давайте почнемо з простого розрахунку, поділивши висоту піку на шум.

Крок 1

Додайте необроблені дані (Канали, Інжекції чи Набір зразків) у вікно перегляду (Review) та відкрийте метод обробки (processing method). Натисніть на параметри методу (Processing Parameters) (Рисунок 1).

Крок 2

Натисніть на таблицю Придатності (Suitability) та перевірте вкладку, на якій написано Результати розрахунку придатності (Calculate Suitability Results). Введіть мертвий час (Void Volume Time); оцінка правильна (Рисунок 2).

Крок 3

Оберіть, як ви хочете розрахувати величину шуму (Noise Value) для визначення S/N з випадаючого списку (Рисунок 3). Зазвичай обирають варіант «Шум від піку до піку» (Peak to Peak Noise).

Крок 4

Оберіть, де на хроматограмі ви хочете розрахувати шум, натиснувши на вкладку «Шум та дрейф» (Noise and Drift). Натисніть «Yes» на випливаючому повідомленні (Рисунок 4).

Крок 5

Оберіть «Розрахувати шум та дрейф детектору» (Detector Noise and Drift) (Рисунок 5).

Крок 6

Введіть часовий діапазон на хроматограмі у місці, вільному від піків (Рисунок 6). Цей діапазон має дорівнювати чи бути більшим за ширину сегменту, та має містити мінімум 60 точок даних. Ширина сегменту зазвичай використовується для розрахунку середнього значення шуму та дрейфу та має містити мінімум 30 точок даних.

Крок 7

Поверніться до головного вікна (Main Window) і натисніть «Інтегрувати» (Integrate). Після цього можна буде калібувати (Calibrate) чи робити кількісне визначення (Quantitate) (Рисунок 7).

Крок 8

Поле визначення співвідношення сигналу до шуму за умовчанням є прихованим. Отже, давайте додамо його в таблицю піків. Натисніть правою кнопкою мишки на таблиці піків та оберіть «Властивості таблиці» (Table Properties) (Рисунок 8).

Крок 9

У списку стовпців знайдіть «s/n» та зніміть позначку, що дозволить бачити цей стовпчик в таблиці (Рисунок 9). Натисніть OK.

Крок 10

Співвідношення сигнал/шум відображається для кожного інтегрованого піку
(Рисунок 10).

Крок 11

Для того, щоб зберегти стопчик S/N видимим і надалі в таблиці піків, оберіть «Зберегти вибір» (Save Preferences) з меню «Файл» (File) (Рисунок 11).

Крок 12

І наостанок, збережіть усі зміни у методі обробки (Рисунок 12).

Все просто!

Останні примітки:

  1. У вас повинна бути опція “Придатність системи”, і вона має бути включена при роботі.
  2. Дана схема діє однаково для QuickStart та Pro Interfaces.
  3. Так як висота піку виражається в мікровольтах, а шум детектора – в одиницях вимірювання, Empower автоматично корегує різницю в одиницях вимірювання, застосовуючи коефіцієнт масштабування до мікровольт.

Наступного тижня в блозі Empower, статті #29: Розрахунок співвідношення сигнал/шум (частина 2)

Інші ресурси: