Get Empowered: Вікно перегляду та метод обробки | Стаття #29

819

Стаття написана Нілом Ландером від 9 серпня, 2017 року

Стаття #29: Розрахунок співвідношення сигнал/шум (частина 2)

В останній статті блогу, присвяченому програмному забезпеченню Empower, ми визначили один зі шляхів розрахунку співвідношення сигналу до шуму. У цій статті я покажу вам ще один шлях.

Якщо ви працюєте у фармацевтичній компанії, то слідуєте методикам фармакопеї. Існує два методи у програмного забезпечення Empower, з допомогою яких ви можете розрахувати співвідношення сигнал/шум (S/N), дотримуючись правил фармакопеї. У цій статті я розкажу, як розрахувати шум з хроматограми.

Дозвольте показати.

Крок 1

Додайте необроблені дані (Канали, Інжекції чи Набір зразків) у вікно перегляду (Review) та відкрийте метод обробки (processing method). Натисніть на параметри методу (Processing Parameters) (Рисунок 1).

Крок 2

Натисніть на таблицю Придатності (Suitability) та перевірте вкладку, на якій написано Результати розрахунку придатності (Calculate Suitability Results). Введіть мертвий час (Void Volume Time); оцінка правильна (Рисунок 2).

Крок 3

Оберіть «Розрахунок за USP» (Calculate USP) (Фармакопея США), EP (Європейська фармакопея), та JP (Японська фармакопея) S/N (Рисунок 3). (Зніміть позначку «Використання шуму з центром в області піку при холостій інжекції» (Use noise centered on a peak region in blank injection) – буде розглянуто в наступній статті.)

Крок 4

Оберіть, де саме на хроматограмі ви хочете розрахувати шум, натиснувши на таблицю «Шум та дрейф» (Noise and Drift). Натисніть «Yes» на випливаючому повідомленні (Рисунок 4).

Крок 5

Оберіть «Розрахувати шум та дрейф детектору» (Detector Noise and Drift) (Рисунок 5).

Крок 6

Введіть часовий діапазон на хроматограмі у місці, вільному від піків (Рисунок 6). Цей діапазон має дорівнювати чи бути більшим за ширину сегменту, та має містити мінімум 60 точок даних. Ширина сегменту зазвичай використовується для розрахунку середнього значення шуму та дрейфу та має містити мінімум 30 точок даних.

Крок 7

Поверніться до головного вікна (Main Window) і натисніть «Інтегрувати» (Integrate). Після цього можна буде калібувати (Calibrate) чи робити кількісне визначення (Quantitate) (Рисунок 7).

Крок 8

Стовпці USP S/N, EP S/N, та JP S/N за умовчанням сховані. Отже, давайте додамо їх до таблиці піків. Натисніть правою кнопкою мишки на таблиці піків та оберіть «Властивості таблиці» (Table Properties) (Рисунок 8).

Крок 9

У списку стовпців знайдіть USP S/N та зніміть позначку, що дозволить бачити цей стовпчик в таблиці (Рисунок 9). Натисніть OK.

Крок 10

Співвідношення сигнал/шум згідно USP відображається для кожного інтегрованого піку (Рисунок 10).

Крок 11

Для того, щоб зберегти стопчик S/N видимим і надалі в таблиці піків, оберіть «Зберегти вибір» (Save Preferences) з меню «Файл» (File) (Рисунок 11).

Крок 12

І наостанок, збережіть усі зміни у методі обробки (Рисунок 12).

Все просто!

Останні примітки:

  1. У вас повинна бути опція “Придатність системи”, і вона має бути включена при роботі.
  2. Дана схема діє однаково для QuickStart та Pro Interfaces.

Наступного тижня в блозі Empower, статті #30: Розрахунок співвідношення сигнал/шум (частина 3)

Інші ресурси: