Get Empowered: Вікно перегляду та метод обробки | Порада #38

705

Стаття написана Нілом Ландером від 11 жовтня, 2017 року

Порада #38: Робота з хибно визначеними піками через зміщення часу виходу (Частина 3)

З поверненням до Get Empowered! На минулому тижні в останній статті блогу, присвяченому програмному забезпеченню Empower, ми розглядали, як працювати з хибно визначеними піками через зміщення часу виходу.

Цього разу використаємо час утримання еталонного піку (Retention Time (RT) Reference peak) у методі обробки. Використання еталонного часу утримання тимчасово корегує час утримання хроматографічного піку. Як тільки Empower ідентифікує час виходу еталонного піку, він зможе визначити і потрібний нам пік.

Крок 1

Почнемо з переведення даних в режим перегляду, в даному випадку стандарт і зразок. Відкрийте метод обробки (Processing Method), проінтегруйте/відкалібруйте стандарт, і потім проінтегруйте/визначіть кількість зразку (Рисунок 1).

Крок 2

Ми бачимо, що неідентифікований 3-й пік має час виходу 8.033 хв (Рисунок 2).

Крок 3

Відкрийте «Метод обробки» (Processing Method) та оберіть таблицю «Компоненти» (Components tab). Зверніть увагу, що очікуваний час виходу для піку становить 8.166 +0.091 хв, що означає відповідний діапазон від 8.075 до 8.257 хв (Рисунок 3).

Крок 4

Натисніть в 3-му рядку на комірці стовпця «Еталонний час виходу» (RT Reference) та оберіть час виходу еталонного піку, в даному випадку, пік 2 (Рисунок 4).

Крок 5

Поверніться до головного вікна та натисніть «розрахувати» (quantitate). Тепер третій пік визначається вірно (Рисунок 5).

Крок 6

Як це працює? Empower використовує наступні розрахунки для тимчасового коригування очікуваного часу виходу для піку 3:

(RT еталонного піку зразку / RT еталонного піку стандарту) x RT потрібного піку в розчині стандарту.

Підставимо у формулу реальні цифри: (4.842 / 4.889) x 8.146 = 8.068. Тимчасове значення очікуваного часу виходу для піку становить 8.068 +0.091 хв, відповідно діапазон від 7.977 до 8.159 хв. Тепер пік на 8,033 хв потрапляє в діапазон і визначається правильно.

Все просто!

Останні примітки:

  1. Дана схема однаково працює для QuickStart та Pro interface.

  2. RT еталонного піку має бути зазначений в кожній хроматограмі та добре відокремлюватися від інших піків. Таким чином, ви зможете збільшувати вікно часу виходу (див Статтю #36).

Наступного тижня в блозі Empower, статті #39: Робота з хибно визначеними піками через зміщення часу виходу (Частина 4)

 Інші ресурси: