Кейс: оснащення фітосанітарної та ветеринарної лабораторій в Ізмаїльській міжрайонній державній лабораторії в рамках проєкту ФАО ООН

970
Кейс: оснащення фітосанітарної та ветеринарної лабораторій в Ізмаїльській міжрайонній державній лабораторії в рамках проєкту ФАО ООН

На початку жовтня 2023 року в Ізмаїльській міжрайонній державній лабораторії ДСУ з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів було відкрито оновлену ветеринарну та фітосанітарну лабораторії. Модерназація та відкриття здійснено рамках проєкту ФАО ООН.

Значення проєкту

Основною метою діяльності ФАО ООН є усунення проблем продовольчої безпеки, зменшення рівня бідності та забезпечення доступності харчування. 

Джерело фото - Юг. Tooday.
Джерело фото – Юг. Tooday.

Оскільки Україна була і залишається одним із найсильніших експортерів сільськогосподарської продукції, а експорт з Одеси став неможливим через воєнні дії, то відбулася передислокація вантажів з зерном на річкові порти Дунаю. Це і стало поштовхом до модернізації та дооснащення сучасної ветеринарної лабораторії в місті Ізмаїл. 

Завдяки фінансуванню ФАО, лабораторію оснастили сучасним обладнанням, що забезпечить проводення повного спектру досліджень експортованої продукції: токсикологічні, хімічні, радіологічні, ПЛР тести, а також надасть можливість видавати необхідні документи відповідно до міжнародного законодавства та законодавства України.

Поставлене обладнання

Спеціалістам лабораторії тепер допомагатиме сучасне та ефективне обладнання для аналізу пестицидів та діоксинів від американського виробника Waters Corporation, поставлене українською компанією IMG.

  • система газової хроматографії з мас-спектрометричним детектором Xevo TQ-XS при атмосферному тиску – APGC

Xevo TQ-XS

Комбінована система ГХ та трьохквадрупольного мас-спектрометричного детектора, що поєднує в собі м’яку іоанізацію з високою ефективністю. Даний метод є високочутливим, що найкраще підходить для виявлення та точного визначення діоксинів та пестицидів на нормативних рівнях.

Детальніше про метод APGC читайте  тут.

  • система рідинної хроматографії ACQUITY Premier з мас-cпектрометричним детектором Xevo TQ-XS.

Система ACQUITY Premier

Система ACQUITY Premier – це новий етап в розвитку систем рідинної хроматографії, що виділяється технологією високоефективних поверхонь MaxPeak (HPS), яка покращує розділення та виявлення чутливих до металу аналітів, дозволяючи мінімізувати ризик невиявлення необхідних сполук для підвищення ефективності та впевненості у результатах. 

Даний рідинний хроматограф у комбінації з трьохквадрупольним мас-спектрометричним детектором використовується для визначення вмісту пестицидів у продуктах харчування, зернових та сільсько-господарських культурах.

Дізнатися більше про систему ACQUITY Premier можна тут.

Пишаємося бути причетними до таких важливих соціальних та економічних проєктів! Також ви можете ознайомитися з іншими нашими кейсами за посиланням.